Cesta Srdca ❤ je tá správna

Ako dieťa som často používala svoju intuíciu, svoje srdce, svoj vnútorný hlas…nazvi si to ako chceš. Avšak, už na tej základnej škole mi bolo vštepované, či učiteľmi, rodičmi, knihami, že treba používať rozum. Že to nefunguje sa riadiť srdcom, vtedy pragmaticky, či logicky nevyhodnotíš všetky nástrahy, strachy a všetko čo ti tvoj rozum ponúka. Čo to je sa riadiť pocitom ???

Lenže…rokmi zistíš, že keď si svoj vnútorný hlas umlčíš a si nonstop v hlave, čo môže spôsobovať aj práca v ktorej si, tak sa „vypneš“. Vypneš si svoje spojenie so svojim vnútrom, so svojim radcom, so svojimi pocitmi.

Koľkokrát sa ti stalo, že to prvé čo ti príde ako myšlienka, je tá správna ?. Dostanem niekam pozvanie a sprevádza ma sekundový príjemný pocit, že áno, to chcem !!!. To je odpoveď srdca, intuície. Vzápätí nato, nabehne hlava – rozum – ego. Oukej, môže sa ti to páčiť, ALE…to si nemôžeš dovoliť, to je pre iných, čoby na to povedal manžel, deti, nemám nato peniaze, je to ďaleko…a hladáš hlavou milión výhovoriek. To čo nás paralyzuje je obyčajný strach z nepoznaného, z novej situácie. Náš rozum vyhodnocuje danú situáciu, len na základe zážitkov z minulosti alebo dobre mienených rád od rodičov, známych,televízie…jednoducho cez prežitky danej situácie inými ľuďmi.

Nikto nám nemôže dať odpoveď, len my SAMI. Svoje odpovede máme ukryté vnútri, len musíme spraviť prvý krok a to je, že vypneme autopilota a začneme sa opäť spájať so sebou.

Že netusíš ako ?

Tu je pár tipov, keď netušíš kde začať, aby si opäť začala vnímať seba cez hlas svojho srdca.

  • stíšenia sa – meditácia, krátka aj keď len 5-minutová
  • prechádzky v prírode
  • objatie – či obijímeš ľudí, či stromy, vždy si pritom otváraš srdce
  • kreativita, tvorba – čokoľvek, kde tvoríš – maľuješ, spievaš , hráš, varíš, vyšívaš, pletieš…
  • vizualizácia – premietanie si obrazov v mysli

A keď tento hlas umlčíš, tak ti cez rôzne životné situácie, ktoré niekto nazýva prekážkami, životnými katastrofami, prídu do života veci, ktoré ťa upozornia, že si odpojená, že nie si dobre, že ťa likviduje práca, vzťah…A cez čo nám prídu upozornenia ? nádcha, chrípka, rozchod, rozvod, výpoveď v práci, choroba, akákoľvek, problémy so žalúdkom, alergia, astma, čokoľvek, aby ten hore, tebou zatriasol a povedal ti, haló už si začni všímať SEBA a začni to riešiť.

Kým neotvoríš svoje srdce a všetko budeš riešiť hlavou, budeš potrebovať dôkazy nato, že to funguje, tak bohužial nie je možné, aby sa v tvojom živote niečo zmenilo. Stále budeš obviňovať všetkých naokolo a ešte bude do toho kecať tvoje ego, že ty to máš takto dobre. Celá západná civilizácia je v hlave a východná v srdci. Preto dochádza k tomu, že toľko krásnych vecí k nám prichádza z východu, aby sme sa dostali do rovnováhy.

Na začiatku týchto zmien je vždy fajn, ak si nájdeš nejakú skupinku žien, kde ti bude dobre, kde budeš chcieť pozdielať svoje životné problémy a to môže byť prvý krok k nájdeniu tvojho strateného ja a otvoreniu sa vnímania srdcom. Pozývam ťa medzi nás – na cyklus 8 prednášok o 8 štýloch duše podľa princípu jin jang ☯☯☯.

Vedela si, že pravá hemisféra je tá kreatívna, ktorej vládne intuícia a ľavá je tá logická, analytická, rozumová ?

Samozrejme treba využivať obidve hemisféry, aby sme mohli fungovať, ale nemôžme sa od tej pravej úplne odpojiť a využívať ju len na pár percent.

Len srdcom vidí človek správne, to podstatné je očiam neviditeľné.“ – Antoine De Saint Exupéry

Majte krásne dni

Aďa

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre