Inventúra na duši

…Do pravdy až po uši
inventúra na duši
do čista a na dreň
koľko sa s jednou pravdou nadriem
na dreň a do čista
totálna očista…

úryvok Do čista – Richard Müller

Milujem Rišove pesničky a jeho album ´01 nemá pre mňa na hudobnej scéne pop music konkurenciu, ale to je moje, môj názor a pocit 🙂

Dnes vo mne táto pesničky vyvolala pocity a paralelu s obsahom metódy, s ktorou pracujem. Aj keď má názov „Obleč svoju dušu“ a každá žena má pocit, že seminár bude o oblečení a nových trendoch, tak verte, že nebude. Stretávam sa s reakciami, „vieš, ja sa viem obliekať, mne to ladí“ ja to nepotrebujem. Odpoviem na to, možno kôli oblečeniu nie, ale je viac ako možné, že na seminári pochopíš vzťah so svojim otcom, ktorý nemáš spracovaný. „A-HA, to vážne ?, tak to by sa vlastne mohlo týkať aj mňa“.

Ale v prvom rade je táto metóda o nás, aby sme my očistili všetky šupky cibule a našli svoju podstatu, svoj diamant. A vidím, že ženy sú veľmi opatrné, rezervované, dávajú si čas, aby sledovali.

Úplne však chápem.

Pretože ak to príjmeš a otvoríš sa tomu, tak priznáš farbu v plnej kráse. V plnej svojej zranitelnosti. My ženy, dievčatá chceme byť milované a potrebujeme lásku. A pre ňu spravíme čokoľvek. Prisposobíme sa spoločnosti, manželovi, šéfovi, prevezmeme vzorce správania od autorít, od nadriadených, učiteľov. Budeme robiť všetko preto, aby sme boli „hodné holčičky“, hodné lásky a pozornosti. Budeme nosiť sukne, držať diéty, nosiť opätky, budovať si kariéru, ukážkovo sa staroť o rodinu, variť, piecť, učiť sa s deťmi a samozrejme večer čakať manžela, či partnera usmiate v sexy oblečku v spálni.

Budeme sledovať trendy a pracovať tam, kde je to práve in…nevadí, že tam budeme trpieť v dress codovom kostýme, hlavne že nás berú. Prejdeme na raw, budeme chodiť behať, meditovať, žiť presne tak ako sa to má, pochopiteľne sa zapíšeme do fitka a objednáme si trénera. Až nám príde do cesty niečo, čo nám otvorí oči…najprv nejaká nenápadná nádcha, zlá nálada, depresia, rozpadne sa nám vzťah, muž si nájde nejakú mladšiu a krajšiu…ak ešte stále nevnímame, že niečo nie je ok, tak Vesmír troška pritvrdí a pošle nám do cesty vážnejšiu chorobu, stratíme zamestnanie a podobne.

Avšak našou úlohou v tomto živote je ho prežiť v našej podstate, v našom talente, v našom napojení na zdroj, vo flow, v zdraví a láske. Aby sme mohli toto zažívať, tak to chce odhodiť všetky nánosy a cudzie programy, ktoré sme počas života nasali. Prečo toľko žien po 40ke sa preberie a povie si „čo ďalej so svojim životom ? ja nechcem žiť x rokov, tak ako žijem dnes“.

Kde sa vidíš o 5 rokov ? Je to tam, kde si dnes ? Alebo ani nie ?

Mojim odvážnym snom je, aby čo najviac žien odhalilo svoje vnútro, svoju dušu a dovolilo si žiť ten svoj život. Nie ten, ktorí nám digtujú. Nie sa upratať a stíšiť, lebo keď budeš takáto, nikdy si muža nenájdeš. Ak neschudneš, nikto na teba ani nepozrie a stále láska s podmienkami. Ak splníš podmienky, tak ťa budem mať rada. Videli ste „Hriešny tanec“?, Baby veľmi si ma sklamala, tati aj ty mňa“ a napriek tomu si išla za svojim snom. Pretože len my najlepšie vieme, čo je pre nás to najlepšie. Nevedia to naši rodičia, ani partneri, ani učitelia.

Áno išla som na dreň a do čista. Áno ja som tá, ktorá neznáša upratovať a vysáva raz za čas, tá, ktorá nikdy nebude žehliť a navarím tak, aby to bolo za 15 minút, aj to len občas.

Áno to som ja, ktorá nemá deti, ani manžela, ale miluje svojho synovca a neterku, to som ja, ktorá chodí spávať o pol 2 v noci a vstáva ráno po 9…tá ktorá necvičí, ale miluje bicykel. Tá, ktorá miluje zdravú kávu s reishi, ale musí si dať do nej cukor, tá ktorá je spokojná, že má kilá naviac, lebo miluje dobré jedlo.

Tá, ktorá miluje ľudí a kontakt s ľudmi, tá ktorá sa rada smeje a neustále si bude robiť veci po svojom, nebude uznávať autority a bytostne neznáša, ak jej niekto iný vraví čo má robiť, lebo ona vie.

Tá, ktorá bude mať doma milión „lapačov prachu“, a prach bude utierať raz za čas, tá ktorá verí na veci medzi nebom a zemou.

Tá, ktorá si ide za svojimi snami, aj ked finančne by to momentálne bez pomoci rodiny nezvládla.

Áno toto je môj život, ktorý žijem v bezpodmienečnej láske sama so sebou, s rodinou, priateľmi  a okolím.

Chce to odvahu sa vyzliecť, ale stojí to zato. O to úprimnejší bude tvoj úsmev a vyžarovanie a budú sa ti diať v živote zázraky.

Takýto jeden sa mi stal minulý týždeň. Stretli sme sa s Gabi 1krát, ale máme pocit, že v minulom živote sme mali k sebe veľmi blízko…

img-20160915-wa0003

rovno osvietené 🙂

Ženy, poďte do toho, stojí to zato. A uvidíte ako potom bude na vás žiariť to oblečenie, ktoré spolu vyberieme. Už najbližšie sa môžeme stretnúť na 1-dňovom seminári alebo individuálnej na osobnej konzultácii.

S láskou

Aďka

ps) A ak by si si chcela o 8 štýloch prečítať viac, tak jediné miesto, kde dostaneš kúpiť knihu autorky metódy Tani Havlíčkovej – Móda a duša, je práve TU ( bohužial na sklade mám už len zopár kusov :-()

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre