Nebaví ťa tvoja práca? Odísť či neodísť ? 5 rád ako na to…

Choď za svojím snom. Vydaj sa na svoju vlastnú cestu a ži si svoje sny.

Stretávaš sa s týmito vetami, radami ? Ako sa pri nich cítiš ?

Ako sa cítiš pri tom, keď ti niekto povie, odíď z práce, veď ťa aj tak nebaví, a v pondelok sa už nevieš dočkať piatka, tak na čo čakať!

Rada by som vám vniesla môj pohľad. Pretože som prežila presne toto a tak to môžeš mať aj ty veľmi podobne. Pracovala som v korporáte celých 22 rokov, vystriedala som 3 zamestnávateľov a u toho posledného som bola celých 10 rokov. Keď som to teraz začala rátať, tak presne v polovici, po 5 rokoch som pocítila, že nie som si istá, že úplne napĺňam svoj potenciál. Napriek tomu, že mi v práci nič nechýbalo. Super kolektív, peniaze, prostredie, všetko bolo ok.

Ale…to vnútorné nutkanie a otázky:  Čo tu za sebou zanecháš ?, Ako pomáhaš druhým ?, Aký zmysel ti dáva to čo robíš ? A tak som hľadala…Vedela som, že dať výpoveď len tak, keď človek netuší, je v dnešnej dobe veľké riziko, pokiaľ nemáte muža, ktorý vás bude živiť a dá vám ten priestor. Poviem vám, že ani ja som zo dňa na deň nehodila na stôl výpoveď. Bola som trpezlivá, nech sa mi ukáže aspoň z časti smer, akým sa mám vydať.

A tak mám pre teba 5 rád ako na to:

1RADA: Začni popri práci zisťovať, čo ťa baví vo voľnom čase. Ak ani srnka netuší, tak na trhu máš mega veľa rôznych kurzov, workshopov, testov, kde zistíš svoje silné stránky, atď. Len začni skúmať. Ja som začala tým, že som si spravila akreditovaný kurz Vizážistka – koloristka. To bol môj úplne prvý krôčik. Potom prišla ponuka pracovať s kozmetikou, líčiť…stále popri práci. Venovala som všetok svoj voľný čas tomu, aby som sa vzdelávala, aby som niečo robila navyše. Pokračovalo to, zistila som, že kozmetika nie je moja cesta.

2RADA: Nelipni na tom, ked vidíš, že to nie je tvoja cesta. Zopár planét mám v Baranovi, takže si idem sem tam hlavou proti múru, až kým nenarazím. Stalo sa mi to aj pri spomínanej kozmetike. Ale nevzdávala som to. Pustíš to, čo k tebe nepatrí a spravíš miesto novej veci. Prišla ďalšia ponuka v oblasti zdravia, resp. funkčných potravín. A to už bola iná káva, usmievam sa, lebo to je o káve 🙂 Tu som zistila, že som v prúde, je to ok. Ale stále som cítila, že to ešte nie je to, čo ma bude „živiť“. Pomedzi to mi prišla do cesty Táňa Havlíčková…o tomto príbehu píšem inde.

3RADA: Cesta sa ukáže. Po tom ako som absolvovala seminár u Táni, som odišla z práce, čaša sa naplnila, aj môj čas tam. Prišla mi ponuka, ísť študovať do Táninej školy. Je rok a pol po skončení školy a ja 2 roky robím konzultácie a už aj semináre, či školičku. Cesta nikdy neskončí. Na ceste zažijete všetky emócie. Raz to ide, raz to nejde, raz sa chcete na to vykašlať a nájsť si robotu, potom vás znova niečo vystrelí až do výšin.

4RADA: Hraj sa a buď vnímavá. Maj svoj zámer, víziu. Pochopila som však, vďaka Metóde Octo Codes, že podnikanie nie je pre každú ženu. Dámy je mi ľúto, ale je to tak. Jangové – športové, nekonvenčné a extravagantné to dajú do pohody. Ležérny typ je viac na istotu. Jinové – romantické, elegantné sú fantastické v zamestnaní. Okázalé to majú pol na pol. Sú perfektné podnikateľky, ale zároveň vynikajúce manažérky, riaditeľky, šéfky. A avantgardy ? najlepšie v prírode, na farmárskych trhoch, v umeleckej brandži a najlepšie na voľnej nohe.

5RADA: Daj na pocity, intuíciu, jednoducho počúvaj svoje srdce. A to je to, čomu sa nauč. MY ženy to máme dané, je to naša prednosť, ktorá ak ti nefunguje, si moc zošrotovaná v práci, v rodine a nie si v spojení sama so sebou. Ak sa dostaneš do tohto bodu, budeš presne vedieť kedy odísť, čo robiť a ako to robiť.

Okrem tohto všetkého, dnes mám už nástroj v ruke, a tým je Octo Codes, kde každý jeden štýl má svoj talent a poslanie. Viem ti pomôcť sa v ňom zorientovať, aby si nemusela hľadať tak dlho ako ja, takmer 5 rokov…

Začni žiť autenticky svoj život a začnú sa diať ZÁZRAKY

S láskou

AĎKA

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre