Premeň hmlu vo farebnú dúhu…

Žila som roky v hmle. Moja hmla tvorila úspešný život poslušnej dcéry a úspešnej, oddanej zamestnankyne. Chodila som najprv na vysokú školu, ktorú mi odporučili rodičia a neskôr do práce, kde sa dobre zarába a kde to má budúcnosť – v banke a neskôr v poisťovni. Žila som si svoju rolu, a sledovala som okolie, ktoré tiež hralo svoje role. Všetko však bolo rovnaké, všetci boli rovnakí. Pracujúci, úspešní, vtipní, s rodinami, bez nich, so svojimi starosťami “ čo dnes na seba, kam sa ísť zabaviť, kam na dovolenku, aké auto si kúpiť“…ten svet ma úplne pohltil, úplne som sa mu poddala. Veď ako všetci, tak aj ja. O čo som horšia 🙂 Lenže ono nám to nedá. Pokiaľ sme tu a začneme „vnímať“, že niečo nie je ok, tak nám to pošle do cesty situácie, ľudí a zrazu začneme vnímať, že všetko môže byť aj inak.

Pre hmlu, nevidieť dúhu. Nevidela som tie všetky farby, to všetko, čo máme vo svojej moci, vo svojich rukách. Že sa stačí len rozhodnúť, uveriť a nasledovať kroky, ktoré sú nám ponúknuté na ceste životom. Len najprv musíme otvoriť oči, aby sme videli a srdce, aby sme cítili.

Nie je to ľahké, žijete si 40 rokov spokojný život a zrazu všetko čomu ste verili, čo ste robili sa zbúra ako domček z karát. Všetko vnútri zhorí do tla a prichádza premena od základu. Ak máme vidieť a cítiť a my nechceme, nejaké okolnosti nás už k tomu dovedú. Väčšinou cez nie úplne príjemné zážitky ( prídete o prácu, o blízkeho človeka…) alebo cez chorobu. Aby nám život dal stopku a povedal všetko je inak, ako ti doteraz rozprávali. Pozri sa na svet svojimi očami, svojim srdcom, nechaj prehovoriť dušu, čo cíti.

A tak som sa započúvala…vrátila som sa do detstva, do 6 rokov, kým ešte nechodíme do školy, to máme najčistejšie. Tam sú tie naše dary, talenty, to čo treba následne rozvíjať. Mala som to šťastie, že som dostala kompas, ako sa z tej hmly dostať von a ako uvidieť tú svoju dúhu. Najviac mi pomohla typológia 8 štýlových kľúčov jin & jang, ako to máme namiešané, ako sme každý výnimočný. Nenájdeš dvoch rovnakých ľudí na svete. Sme jedinečný tým, aké máme dary a akým rodičom sme sa narodili, do akej rodiny a akých máme predkov. Toto všetko tvorí našu jedinečnosť. A cez 8 štýlov, cez vzťahy, mamu, otca, partnera pochopíš ako to máš. Zrazu začneš pozerať na svet farebne, lebo uvidíš každého úplne inak. Jeden potrebuje kľud a čítať knihy, študovať, další potrebuje byť extrémne rýchly a ďalší potrebuje pozornosť okolia. Je krásne si to dovoliť a zrazu uvidieť tie odlišnosti a inakosti vo svojom okolí.

Často nám k tomu bránia programy, ktoré máme nasaté a prevzaté za svoje. Z rodín, od parnerov, učiteľov a týkajú sa naozaj rôznych tém. Keď celý život počúvaš doma obmedzujúce presvedčenia typu: to nedokážeš, nato nemáš, to je pre vyvolených, to je len po protekcii, to si musíš zaslúžiť a mnoho, mnoho ďalších, ktoré sa nám vryjú do nášho podvedomia a vždy vybehnú akurát vtedy, keď ich najmenej potrebujeme. Ale čo je úžasné, že sa s tým dá rozhodne niečo urobiť. Jednou z metód je relaxácia, masáž, kde ti pomôžem všetky tieto nefunkčné programy zlikvidovať. Ty budeš relaxovať a o ostatné sa postarám ja a venujem ti TERAPIU DOTYKOM.

Dovoľ si začať vnímať svoju jedinečnosť a svoje farby dúhy…

S láskou

AĎKA

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre