Cuketové placky bez lepku

Práca s Metódou Octo Codes je naozaj fascinujúca. Chápete to, že aj ako varíme a upratujeme vypovedá o tom, aký sme štýl. Rada by som vám predstavila typické jangové varenie 🙂

Pozriem do chladničky a tam 1 cuketa, uhorka, 1 vajíčko. V kuchynskej linke však čo to ešte nájdem. Rôzne druhy múk, koreniny, bylinky, soľ. A tak vzniká obed.

Rada sa s vami o tento recept podelím, lebo práve je obdobie cuket a verím, že vám príde vhod niečo nové vyskúšať.

20170710_143917

Potrebujeme:

1 stredná cuketa

hrachová múka (kúpiš ju v bio obchodoch), príp. ryžová

soľ, čierne korenie, bylinky

1 vajíčko

olej na vyprážanie

môžeš, ale ak nepoznáš nič sa nedeje –  mycovegie (to používam ako zahusťovadlo, je to zmes bylín, kúpiť sa dá u mňa :-))

Postup:

Očistíš a nastrúhaš cuketu, ja samozrejme na tom väčšom, kto by riešil to najjemnejšie 🙂 Osolím, nechám pustiť vodu, vyžmýkam. Pridám korenie, bylinky, dala som aj troška muškátového orecha, aj bieleho korenia, hrachovú múku (podľa potreby) a 1 vajíčko. Ja teda pridávam aj mycovegie, je mega zdravé a super zahusťuje, ale keď nemáš, dáš viac múky. Zamiešam si a vyprážam placky. Výborná chuť ako zemiakové, ale boli pre mňa omnoho ľahšie na trávenie. Dajú sa určite upiecť aj v rúre, ale zase ja to chcem mať rýchlo:-)

Ja keď varím, je to spôsobom, že čo ma práve napadne. Nepoužívam recepty a nevážim si potraviny, ktoré tam dávam. Robím to z čo najmenej druhov potravín. Rebelky celkovo majú najradšej jednoduché jedlá. Viem, že ak to čítate jinové ženy, najmä romantické a elegantné, budete mať s tým troška problém :-))) Ale to nevadí, my sa chápeme všetky.

Takže jedna z indícií jangový žien a tiež avantgárd, varíme tak, aby to bolo do pol hodky uvarené a najlepšie aj zjedené 🙂

Tak šup vyskúšať nový recept a sledujte svoje mailové schránky, lebo už „pečiem“ nové veci pre vás a čoskoro vás budem informovať, kde sa môžeme spolu stretnúť.

Dovtedy, ak si ešte nečítala EKNIHU “ Objav svoj štýl alebo Ameriku“, tak je najideálnejší čas.

Nájdeš ju TU

Krásne letné dni

s láskou Aďka

ps) Pridaj sa k nám na FB

 

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre