Keď sa láska podarí…alebo kde hľadať toho pravého?

Milujú sa …celú večnosť. Už je to 45 rokov, čo sú manželia. Teraz sú už na dôchodku, ale majú viac energie ako keď pracovali, lebo už robia len to, čo chcú a nie to, čo treba. Deti sú už dospelé a vnúčatá si užívajú.

Je to láska ako hrom, aj po 45 rokoch. Stále sa ľúbia, robia veci spoločne, majú rovnaký pohľad na život, veľa cestujú, majú radi rovnaké jedlá, spoločne trávia čas, držia sa za ruky…Žiaden vzťah nie je dokonalý a aj tu boli rôzne situácie, búrky, choroba a veľa iného. Je to o tom, chcieť a cítiť, že je to láska na celý život, že on je jej Muž a ona jeho Žena. Deti, ktoré vyrastajú v takomto prostredí, vidia vzor, ktorí chcú aj vo svojom živote.

Ja – dcéra, som dostala vzor muža, ktorého celý život obdivujem. Prirodzene mám zakódované, že aj môj muž by mal mať všetky tie kvality ako môj otec. Byť starostlivý, milujúci, podporujúci, chápavý. Btw. toto sú prejavy romantického muža podľa Metódy 8 štýlov. Niekedy môže byť vzor perfektného a milujúceho otca aj na „škodu“, lebo nasadil tak vysoko latku, že už sa len tak s hocikým neuspokojím 🙂

Ale nevadí, ja si stojím za svojim a ďakujem mojim rodičom, že mi ukazujú ako je to žiť v bezpodmienečnej láske.

A viem, že to bude aj môj prípad a taký muž bude pri mne stáť.

Ešte sa pozrieme na druhý prípad, keď dcéra má otca, ktorého by najradšej vymenila…neprijala ho, nemá ho rada, necíti lásku, z mnohých dôvodov. Otec pil, bil matku, ponižoval ju, čokoľvek a tých rôznych prípadov je neskutočne veľa. Vtedy si pritiahne do života niečo podobné, aby pochopila, aby odpustila svojmu otcovi a vo svojom srdci ho milovala. To môže pochopiť hneď s prvým vzťahom, ale aj nemusí. Veľakrát mi príde na konzultáciu žena, že sa jej stále cyklia muži v jej živote a stále jej chodí ten istý typ. Má niečo pochopiť, a až pochopí, vtedy príde ten iný, ten pravý.

Takže ako to je s tým pravým ? Muž je naše zrkadlo a príde ten, ktorého práve potrebujeme.

Vypovedá to aj o tom, kde sme „osobnostne“ v danom čase my. Či sa máme radi, či máme svoju hodnotu, či si vieme povedať, čo chceme…atď.

Je nádherné, keď ženy chcú pochopiť svojho manžela (niekedy stačí prísť len na to, ktorý z 8 štýlov je) a už ho lepšie chápu, vedia jeho priority, či prejavy lásky. A potom vedia vedome pracovať na svojom vzťahu. Áno, niektoré štýly sú k sebe viac kompatibilné a niektoré menej. Ale vždy sa dá, a ak aj nie, tak je tu aj druhá možnosť, opustiť nefunkčný vzťah a vyjsť v ústrety niečoho nového.

Milé ženy, dovoľme si žiť v láske, lebo to je naša najvyššia potreba.

Aďka

ps) Vedeli ste, že na Slovensku je veľmi veľa párov v kombinácii romantický muž a extravagantná hviezda ? Je to aj tvoj prípad ? 😉

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre