Ženy 40+… Nový život či zabehaný stereotyp ?

Je pondelok ráno a ja som nesmierne vďačná, že môžem vstať kedy chcem a zadeliť si deň ako potrebujem. Pociťujem obrovskú slobodu vo svojom živote. Samozrejme nebolo to tak vždy. Ešte 3 roky dozadu som sedela v zamestnaní a musela „cvakať“ od – do. A to ma ubíjalo. Viac si o mne môžeš prečítať v mojom príbehu.

Ako to máš ty ? Tešila si sa, že je dnes pondelok ? Alebo zase tie stavy, musím ísť do práce ?

V sobotu som mala seminár “ Obleč svoju dušu“ a stretli sme sa v krásnej energii, tie stretnutia nie sú náhodné. Vždy so záujmom pozorujem ako sa vyskladajú ženy, ktoré sa ocitnú u mňa práve v rovnaký deň na seminári. Ženy sú často prekvapené, až šokované vekovým priemerom. Tak priblížim vám to na poslednom seminári. 6 žien a vek: 44,44,45,47,53,57 spolu 300 rokov a priemer 50 rokov 🙂

Wau !!! A to vždy počúvam: “ jáj,  ja mám 47 a nechcela som sa prihlásiť, že tam budem najstaršia“, potom príde a zistí, že patrí k tým mladším 😉
Áno za tie dva roky praxe som zistila, že 90% žien, ktoré ku mne chodia je vo veku 40+ a len u 10% to je menej ako 40.

Žena po 40 sa dostáva do druhej polovice života a nastáva obzretie sa za prvou polovicou.

A otázky: chcem žiť ďalej, tak ako žijem dnes ? Chcem sa v tomto zamestnaní vidieť ešte aj o 3 roky, a v tomto vzťahu ? Deti sú už väčšinou odrastené a je čas dať priestor sebe samej.

Totižto ak sme v tých 20, 30 rokoch aj mimo svojho talentu, alebo toho čo nám robí radosť, je to v pohode, lebo to fyzicky zvládame, energie je dostatok a nejak sa s tými vecami popasujeme.

Lenže po 40ke, kedy už tej energie nie je toľko ako v 20ke a prirodzene to už pôjde tou opačnou stranou, musíme začať zvažovať a vnímať, kam dávame energiu, s kým sa stretávame, kam ide náš čas.

Aby sme boli aj po 40ke v rovnováhe, viac sa zamýšľame nad tým čo robíme. Pretože ak sme v práci, či vzťahu, ktorý nás nebaví, frustruje, či ubýja, tak nám to prirodzene berie energiu a ideme potom na dlh, z čoho nám začnú plynúť rôzne menšie choroby, malé upozornenia, v podobe únavy, nervozity, stresu, stále nevieme dospať, nedarí sa nám úplne v práci, hodilo by sa viac peňazí, atď.

Preto začíname hľadať ten pravý zmysel a naplnenie nášho života. Len vtedy, ak robíme čo milujeme a robíme to srdcom, začneme plynúť vo flow a energia, ktorú dáme do práce sa nám vracia spať. Necítime sa unavené, zrazu máme dobité baterky, žiarime, nevieme sa dočkať rána, aby sme už mohli pracovať. Toto je ideálny stav, ku ktorému sa dá dopracovať. Pretože po 40ke už musíme vedome vedieť kam plynie naša energia a odkiaľ sa nám vracia.

Toto je jeden z dôvodov, prečo ma ženy vyhľadávajú presne v kategórii 40+, takže buď odvážna, neboj sa zmeny a poď do toho.

32337230_10213667786182858_5998130199202365440_n

Nájdi si niečo čo ťa nadchne, osloví, skús sa pozrieť na svoje záľuby, v čom si dobrá, kedy cítiš, že zastal čas a čo si robila rada ako malá. A skús to popri práci rozvíjať.

Ak cítiš, že sa chceš stretnúť s rovnako naladenými ženami, čo idú ďalej a hľadajú to svoje, tú vášeň, to nadšenie, nový zmysel, budem rada, ak sa uvidíme na niektorej spoločnej akcii 😉

Želám ti krásne dni a veľa energie 😉

Aďka

Andrea Molnárová
Som terapeutka, sprievodkyňa na ceste tvojim životom, cez terapie dotykom Access Bars, terapeutické esenciálne oleje a šperky ANDREJKA CRYSTALS. Som facilitátorka kurzov Access Bars, Facelift a Telesných Procesov. Tvorím s ľahkosťou, radosťou a hojnosťou. A tak to naučím aj teba, ak sa pridáš... Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre